Październikowa data premiery MapleStory 2 – a przynajmniej MMORPG, bo tryb Battle Royale jest już dostępny, była sporym zaskoczeniem dla fanów tej produkcji. Gra wydawała się być gotowa do premiery, więc wiele osób zadaje sobie pytanie: skąd to opóźnienie?

Okazuje się, że o październikowej dacie premiery zadecydował przegląd priorytetów studia i harmonogram rozwoju gry. Zgodnie ze słowami twórców, przed premierą mają oni jeszcze długą listę rzeczy do ulepszenia, wliczając w to dopracowanie zawartości popremierowej oraz usunięcie pewnych elementów uważanych przez graczy za Pay-to-Win.

W dniu premiery, 10 października, gracze MapleStory 2 otrzymają dostęp do nowej zawartości, które nie były dostępne we wcześniejszych beta testach: nowa klasa Runeblade, wyspa Karkar oraz podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 60.

Prócz tego, ekipa MapleStory 2, w porównaniu do azjatyckiej wersji tej gry, zdecydowała się na wprowadzenie kilku istotnych zmian:

  • Usunięcie Lumistone (ze względu na potencjalny problem z P2W);
  • Usunięcie odradzania za walutę premium (ze względu na potencjalny problem z P2W);
  • Usunięcie AP/ SP z misji epickich by wyrównać nagrody i upewnić się, że gracze mogą zdobywać kolejne poziomy na różne sposoby;
  • Korekta zdobywanych punktów doświadczenia za zabijanie przeciwników i ukończenie instancji grupowych;
  • Usunięcie wszelkich nagród kojarzonych z Pay-to-Win, jakie można zdobyć łowiąc ryby;
  • Questy epickie nagrodzą odpowiednią ilością punktów XP, by gracz mógł otrzymać kolejny epicki quest;
  • usunięcie wszelkich statystyk ze strojów kosmetycznych, jakie można kupić w sklepie (ze względu na potencjalny problem z P2W);
  • Dodanie więcej celów eksploracji.

To nie koniec nowości, które ogłoszone zostały przez ekipą MapleStory 2. Może i do premiery mamy jeszcze kilka tygodni, ale to nie znaczy, że twórcy nie pracują już nad zawartością, która udostępniona zostanie graczom po premierze.

Jeszcze w październiku użytkownicy MapleStory 2 będą mogli udać się do instancji trudnych dla grup: Labyrinthine Halls, Lubelisk oraz Beyondlink Tris. Listopad przyniesie nowe rajdy chaosu: Shadow Altar, Moonlight Fortress i Lubelisk. W grudniu gracze otrzymają dostęp do nowej klasy Soul Binder oraz Sky Fortress.

Ponadto Nexon zapowiedział dodanie do gry nowego systemu Blueprint, który umożliwi fanom tworzenia świetnie wyglądających domów, sprzedaż ich projektów innym graczom.

W MapleStory 2 możecie zaprojektować praktycznie wszystko!

Całkiem niezłe plany, jak na taką małą gierkę, która do tego dostępna będzie w modelu biznesowym Free-to-Play, prawda?

Poprzedni artykułPiramidowe szaleństwo z nagrodami w Conan Exiles
Następny artykułSporo nowości dla H1Z1 na PlayStation 4
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Co jak co ale nazwanie MS2 małą gierką to lekkie nadużycie 😀 Małe tam sa tylko modele postaci. 😀