I za to właśnie wiele osób kocha The Secret World, a za niedługo także i Secret World Legends – za multum zagadek stawianych przed graczami na każdym kroku.

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Secret World Legends, darmowej i odnowionej wersji The Secret World. I mimo, że wiele rzeczy uległo zmianie, jak chociażby system walki, to jedno pozostaje bez zmian: ta gra skierowana jest do miłośników zagadek i puzzli. To zdecydowanie nie jest produkcja, w której liczy się tempo wbijania poszczególnych poziomów postaci, bo grając w ten sposób, traci się to co najważniejsze w tej grze: wyzwania.

Nie wiem czy wiecie, ale premierę The Secret World poprzedziła gra rzeczywistości alternatywnej, czyli popularne ARG, stworzona na potrzeby tego tytuły. Dla osób, które nie wiedzą, jest to gatunek gier, w których świat rzeczywisty wykorzystany zostaje do opowiedzenia fabuły i stworzenia interaktywnej rozgrywki z graczami. Poszczególne elementy opowieści poukrywane są w różnego rodzaju mediach, ja chociażby internet, czy też gazety. Jeśli chodzi o pierwsze ARG związane z The Secret World, a konkretnie to z zapowiedzią tej gry – Dark Days Are Coming, to wszystko zaczęło się już w 2007 roku, kiedy to kilka większych portali o tematyce gier otrzymało dziwne listy z tajemniczym wierszem. Temat związany z rozwiązywaniem tej ARG możecie przeczytać tutaj, ale muszę Was uprzedzić, że wiele linków już nie działa, a do tego archiwizacja postu nieco go zepsuła zmieniając tytuł i każdy wpis pojawia się trzykrotnie. Mimo wszystko – warto przeczytać.

Premiera Secret World Legends już za kilka dni, więc nie ma co się dziwić, że także i w tym przypadku studio Funcom postarało się o uruchomianie nowego ARG. Może i nie jest on aż tak skomplikowany, jak pierwotny, ale zawsze to miła odskocznia od tych azjatyckich gier, w których liczy się jedynie jak najszybsze osiągniecie maksymalnego poziomu postaci i posiadanie bikini ze stali.

Kiss of the Revenant – tak zatytułowane zostało to ARG. Jeśli klikniecie w podany przeze mnie link, to przekieruje Was on na stronę MMORPG.com, gdzie macie szansę ujrzeć Przeklęta Duszę (widoczną na powyższym obrazku). Każdy kolejny poziom zebranych dusz, odblokowuje kolejną zagadkę z krótkim filmem i podpowiedziami, a jej rozwiązanie odblokowuje kolejną nagrodę, jaką otrzymają gracze na starcie Secret World Legends.

Na czym to polega? Jeśli popatrzycie na powyższy obrazek, to zobaczycie, że niektóre z liter w tekście są nieco większe i układają się w nazwę AHEOET. Gracze zauważyli, że patrząc na kod strony, tym samym literom przypisane zostały cyfry: 98 105 116 46 108 121, które prowadzą do bit.ly. Łącząc te dwa odkrycie otrzymujemy bit.ly/AHEOET. A to dopiero początek tej zagadki…

Na ten moment fani Secret World Legends i ARG odblokowali jedynie pierwsze dwa rozdziały. Aby odblokować kolejny, należy złapać więcej dusz.

Jeśli więc interesuje Was ta unikalna produkcja i macie zamiar w nią zagrać, to nie czekajcie, tylko pomóżcie je złapać. Poza tym to ARG jest dobrym wprowadzeniem do tego, co na Was czeka w Secret World Legends.

 

Osoby, którym nie chce się samodzielnie rozwiązywać tej ARG, ale chciałyby śledzić jej postęp, mogą zajrzeć tutaj.

I jak Wam się podoba takie wprowadzenie do gry online?

2 KOMENTARZE

  1. Az mi się przypomniało jak kilka razy dziennie człowiek sprawdzał swojego majla czy nie przyszła jakaś wiadomosc… Poprzednie ARG były genialnie utrzymane w swoim klimacie, przeplatając grę z rzeczywistoscią

  2. Az mi się przypomniało jak kilka razy dziennie człowiek sprawdzał swojego majla czy nie przyszła jakaś wiadomosc… Poprzednie ARG były genialnie utrzymane w swoim klimacie, przeplatając grę z rzeczywistoscią

Comments are closed.