Spojrzałam dzisiaj na ilość przegranych godzin w Conan Exiles od dnia premiery i… strach się bać. Ale, o ile ja koncentruję się na zwiedzaniu, zbieraniu kamyczków i pomaganiu innym graczom, to są na naszym serwerze także i prawdziwi pasjonaci budowania.

Mieliście okazję poznać już budowle kilku z naszych użytkowników: twierdzę Tashy DeSoto, wioskę Muotcka (która obecnie jest kilka razy większa i muszę ją chyba znowu obfotografować), a także Bar Olimp i Wielką Piramidę w wykonaniu Macieja.

Dzisiaj przyszła pora, abyście poznali i zwiedzili tajemniczą fortecę wybudowaną przez Wielkiego Mistrza Architektury i Aranżacji WnętrzRagiego, która to powstawała od kilku miesięcy na Grzbiecie Pękniętego Żelaza. Tak naprawdę, to na początku była ona niewielka, ale ostatecznie rozrosła się tak bardzo, że zajęła całą górę.

WEJŚCIE I KOSZARY (entrance and barracks)

Główne wejście i koszary to pierwsza część tej fortecy. Znajdziecie tutaj między innymi stolarnię, kotłownię, punkt celny, kantynę z działającym WC (!), piwnicę na surowce, lochy z narzędziami tortur, a także pokoje, w których nocują zamieszkujący tę część żołnierze i rzemieślnicy.

MIASTO I RYNEK (town and marketplace)

Z koszar udajemy się windą do górnej części fortecy. Tutaj znaleźć można między innymi ryneczek z handlarzami, cechy rzemieślnicze wraz z noclegowniami, karczmę, ołtarze, a także ambasady.

Ambasady (embassy)

PAŁAC (palace)

Z miasta dostaniemy się na kolejny poziom fortecy, na którym to znajdziemy pałac pana i władcy  tego miejsca – Ragiego. W miejscu tym znajdziemy jadalnię, podręczną kuchnię, pokoje dzienne i dla gości, wielgachną bibliotekę z pokojem map, biura skarbówki i ubezpieczyciela, skarbiec, koszary straży pałacowej, salę tronową, a także prywatne kwatery króla. To także miejsce, gdzie znajdziecie figury upamiętniające wyczyny użytkowników naszego serwera – Szalona Władczyni Smoków to ja!

W sumie wykonałam ponad 200 zdjęć, a w planach było, by do posta załączyć maksymalnie 20. Niestety, po trzech godzinach wybierania, poddałam się i w sumie publikuje ich aż 44. Wiem, że to dużo, ale naprawdę nie byłam w stanie zrezygnować już z żadnego.

Muszę powiedzieć jedno – mimo wielu moich zapytań, czy czasem nie potrzebuje pomocy, Ragi wybudował i urządził tę fortecę samiusieńki. Nie zrobiłam żadnego „czary mary” z panelu administracyjnego, więc naprawdę pomyślcie ile godzin pochłonęła ta budowla i jej urządzanie.

Podwoje do tajemniczej fortecy otworzyły się w piątek, o godzinie 20:00, i właśnie wtedy po raz pierwszy mieliśmy szansę obejrzeć to wspaniałe dzieło. Całe zwiedzanie streamowałam (przepraszam za kiepską jakość), więc jeśli chcecie zobaczyć tę budowlę i posłuchać opisów oraz opowieści Ragiego, to poniżej zamieszczam nagranie.

Dajcie znać, co sądzicie o tej fortecy.

Watch Highlight: [BabaGra] i zwiedza wielką fortecę Ragiego na serwerze Turbogroskzowo w Conan Exiles [PL/ENG] from Kinya_Babagra on www.twitch.tv

13 KOMENTARZE

  1. Wow, pogrywam ostatnio i widze ile wysilku i czasu w to zostało włożone. Podziwiam. Ja tam jeszcze na etapie jedzenia błota i robaków 😀

      • A bo jeszcze nie ogarniam 🙂 Dzisiaj uciekałem przez pół mapy przed pająkiem więc ogólnie śmiesznie jest. Gra się fajnie wiec pogram troche dłuzej o ile czas bedzie pozwalał.

Comments are closed.